קיום רקמות של רירית הרחם באזורים שונים

אנדומטריוזיס | טיפול טבעי באנדומטריוזיס

ישנם מגוון מצבים שעלולים לגרום לאי פריון אחד מהם הינו אנדומטריוזיס.

במחלה זו בעצם נוצרת רקמה אנדומטריאלית שנמצאת בד"כ רק ברירית הרחם מחוץ לרחם.

בד"כ באזור חלל הבטן או לשטח הפנים של איברי הבטן, הרקמה שנוצרה נדבקת לשחלות ולרצועות התומכות ברחם.
לעיתים רחוקות יכולה הרקמה להידבק לאיברי מערכת העיכול כגון המעי הדק או הגס, או למערכת השתן כגון השופכנים, שלפוחית השתן או לנרתיק, לצלקת ניתוחית ועוד.
הרקמה שנוצרה גם כן מדממת בהתאם למחזור החודשי של האישה כתגובה למאזן ההורמונלי שלה ומכאן עלולים להתפתח כאבים שונים, עוויתות והיווצרות של רקמה צלקתית.
בהמשך עלולים להיווצר הידבקויות שיכולים להשפיע על מערכות אחרות ולהשפיע לרעה על תפקודן.

האנדומטריוזיס עלולה לגרום לכאבים בתחתית הבטן, באגן הירכיים, אי סדירת ווסתית, ובעיות פריון, כאבים בזמן קיום יחסי מין, כאבים בזמן ביוץ, דימום בשתן או בצואה, בעיות שונות במערכת העיכול כגון עצירות, וכאבים סביב היציאה.

ניתן לאבחן אנדומטריוזס באמצעות מספר בדיקות:
רופא נשים עורך בדיקה חיצונית ופנימית, ניתן לעשות אולטראסאונד, ניתן לקחת ביופסיה מרקמה שנראית בעייתית באולטראסאונד וגינלי, בבדיקת דם לבדוק 125-CA (סממן גנטי).

הטיפול הקונבציונאלי באנדומטריוזיס:
– תרופות המדכאות את פעילות השחלות ומאיטות את צמיחת הרקמה.
– גלולות למניעת הריון עשויות להאט את הידרדרות המחלה לאחר הטיפול התרופתי או הניתוחי.
– הסרת רקמה במקרים קשים באמצעות לפרוסקופיה
לתרופות הקונבציונאליות ישנן תופעות לוואי רבות כגון:  התנפחות בבטן, רגישות בשדיים, תיאבון מוגבר, התנפחות בקרסוליים, בחילה, דימומים בין ווסתיים, דכאון, דלקת בנרתיק, עלייה במשקל, אקנה, שיעור יתר בגוף, גלי חום,  יובש בנרתיק, תפקוד לקוי של הכבד, ועוד.

במה הטיפול הנטורופתי יכול לסייע למי שסובלת באנדומטריוזיס?
הטיפול הנטורופתי המשלים שכולל תזונה, צמחי מרפא, תמציות שמנים בעבודה ביתית, רפלקסולוגיה, עיסוי בטן ועוד  יכול לסייע רבות ולהפחית את רמת הכאבים, ולהביא להקלה משמעותית ולשיפור בחיי היום יום.
התמקדות בתפריט תזונתי המחזק את הגוף, מאזן הורמונלית, מפחית תהליכי דלקת בגוף וחיזוק מערכת החיסון.

צמח המרפא ויטקס/שיח אברהם מצוי – הינו הצמח הראשון לטיפול בבעיות מסוג אנדומטריוזיס, זהו צמח שמאזן את הגוף ברמה ההורמונאלית, אין לצרוך אותו עם הורמונים סינטטיים אחרים הניתנים לגוף דרך תרופה/גלולות/התקן וכו'.

רפלקסולוגיה לאנדומטריוזיס
בקליניקה חלק מהטיפול בנשים הסובלות מאנדומטריוזיס הוא טיפול רפלקסולוגי שעובר על מערכות הגוף הרלוונטיות ובנוסף מביא לאיזון בשאר המערכות, מטרת הטיפול לאזן הורמונלי, להפחית כאב ולחזק את מערכת העצבים, לחזק את מערכת השתן ומערכת העיכול ועוד.
הטיפולים הינם נעימים ומרגיעים , בנוסף משלבת בטיפול הרפלקסולוגי שמנים שידועים כמאזנים הורמונלית, מסידירים מחזור, מפחיתים כאב, נוגדי דלקת ומרומים מצב רוח ומעודדים.
בטיפול את מקבלת שמן טיפולי למריחה יומיומית ועיסוי הבטן התחתונה והגב המכיל את כל השמנים שיכולים לסייע לך על מנת לאזן את הגוף ולחזק אותו בין הטיפולים.
טיפול טבעי לאנדומטריוזיס יכול לשאת תוצאות יפות ומדויקות לך בצורה נוחה ונעימה, ללא תופעות לוואי, ללא חומרים כימיים, ללא תרופות, עם שימוש רק בחומרים טבעיים ורפואה משלימה טיפולית.
השאירי את פרטייך בטופס הבא ואצור איתך קשר

וכמובן מוזמנת ליצור עימי קשר בטלפון 050-3393134
שלך,
אפרת אדר