כיום בקופ“ח השונות ניתן לקבל החזרים שונים עבור טיפולים ובדיקות שונות במהלך ההיריון, בין היתר נכנסים פה גם שירותי הדולה – תמיכה בלידה. לכל קופה יש את האחוז שבו היא מחזירה בהתאם לסל ההריון המוצע באותה קופ“ח.
קופת חולים כללית:
לקוחות כללית מושלם פלטינום נהנות מסל הריון כספי מוגדל בשווי של כ- 8,000 ₪ למימוש על פי בחירתן לבדיקות וטיפולים הקשורים להריון וללידה. ההחזר הינו 75% מהוצאה בפועל עד לסכום מצטבר של כ-8,000 ₪. הסל הוא חד פעמי לכל תקופות החברות בתוכנית הפלטינום. ניתן על פי בחירה לממש את הסל הכספי להריון אחד או יותר. השירות מיועד ללקוחות בהריון הזקוקות לקבלת ייעוץ, ביצוע בדיקה ו/או טיפול רפואי אשר לא נכללים בסל הבריאות ו/או בתוכנית כללית מושלם זהב או לאחר שמיצתה את זכאותה בתוכנית הזהב. ניתן לממש את הסל הכספי גם בששת החודשים שלאחר הלידה לנושאים הבאים בלבד: דולה/תומכת לידה, שימור דם טבורי, ניתוח קיסרי בשר"פ (שירות רפואי פרטי בבית חולים ציבורי בירושלים בלבד).סל זה לא כולל טיפולים אלטרנטיביים, הומאופתיה ו/או תרופו
ת אלטרנטיביות.
כל הפרטים בלינק הבא : כללית – סל הריון
 
קופת חולים מכבי:
חברות מכבי שלי בהריון ולאחר הלידה זכאיות למסגרת הטבות המכונה צ'ק כיסוי. בצ'ק כיסוי ניתן להשתמש כדי לקבל החזרים על מגוון שירותים פרטיים, טיפולים, בדיקות ואביזרים רפואיים. על כל שירות מהרשימה שלהלן ניתן לקבל החזר של 75% מהעלות בפועל. ניתן לקבל החזרים עד לתקרה מצטברת של 2,008 ₪.
שירותים בלידה ולאחריה:
  • הבראה לאחר לידה– כבר מהילד הראשון – למימוש רק עד חודש מהלידה.
  • לידה עם תומכת לידה (דולה) – בעת הלידה בלבד.
  • שימור דם טבורי במאגר פרטי

כל הפרטים בלינק הבא: מכבי – סל הריון

קופת חולים לאומית:
החזר כספי של 80% לליווי בלידה על ידי דולה (או עד 1800 ש"ח) – עדיין בבדיקה!
קורס הכנה ללידה: החזר הוצאות קורס הכנה ללידה – 80% עד תקרה של 305 שקלים.

קופת חולים מאוחדת:
למבוטחות מאוחדת שיא יש צ'ק הריון ולידה המעניק 75% החזר מההוצאות במהלך ההריון ועד סכום כולל של 8000 ש"ח

 

בנוסף להחזר מקופת חולים עבור שירותי דולה מומלץ גם לבדוק במידה ויש ביטוח בריאות פרטי האם ישנם החזרים דרכו.